Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úspěšná letní příprava FK Dynama Sviňomazy

2. 09. 2017 8:41:57
Po vzoru Tomáše Rosického, který je fotbalové veřejnosti znám jako Malý Mozart, jsem si u nás v mančaftu vysloužil přezdívku Malý Jakub Jan Ryba. V našem oddílu zastávám funkci kapitána, jelikož tatínek je významným sponzorem.

Na loňskou sezonu, ve které jsme naprosto suveréně ovládli úplné dno tabulky čtvrté třídy skupiny B, nebudou sviňomažští fandové vzpomínat v dobrém. Aby se již podobná sezona neopakovala, dali jsme si my, chlapci z oddílu, při hasičské zábavě závazek, že na svých fotbalových dovednostech zapracujeme a dostaneme naše Dynamo tam, kam patří, to jest do třetí třídy. Jednohlasně pak bylo usneseno, že půjdeme štěstíčku naproti.

Ke splnění našich cílů nás do nové sezony povede Head Coach Miloň Vrut, který se otěží týmu chopil po půlroční pauze, během které se již popáté úspěšně vyléčil ze závislosti na alkoholu, což jsme společně zapíjeli až do ranních hodin. Asistovat mu bude jeho manželka Věra, kterou se nám od nešťastného Miloně nepodařilo odehnat, a která se nechala slyšet, že to hovado musí mít neustále na očích.

Po dlouhých šesti letech opouští post brankářské jedničky Vilém Jebavý, který v posledním zápase minulé sezony, při marném pokusu zastavit míč směřující do brány, rozezvučel brankovou konstrukci vlastní hlavou. Na místo mezi třemi tyčemi se nám podařilo přivézt plnohodnotnou náhradu, slovenského legionáře Juraje Topiče. Choť Topiče, Mária, se pak v našem družstvu ujala role masérky, což se však při neočekávaně brzkém příchodu Juraje ze zaměstnání domů provalilo, načež byla Mária funkce zbavena, jelikož se její pozornost neupínala jen k výronům kotníkovým, nýbrž i úplně jiným, čímž v našem sportovním kolektivu nadělala dosti zlé krve.

Juraj však není jedinou zahraniční akvizicí našeho mančaftu. Student vysoké školy z nedalekého města, mladík původem až z dalekého Blízkého východu, Ali El Hadar, je útočníkem, jakého Sviňomazy již delší dobu postrádaly. Zpočátku panovaly jisté pochybnosti nad angažováním Aliho, ty však vzaly rychle za své, když se ukázalo, že Ali je skutečně bombový hráč, jehož výbušná povaha vnáší neklid do obraných řad soupeře a pro úspěch týmu by se na hřišti snad i roztrhal.

Náš první přípravný zápas, ve kterém jsme poměřili síly s naším největším rivalem, TJ Lokomotivou Hovězí, nedopadl zrovna nejlépe. Nutno však podotknout, že se hlavní arbitr utkání dopustil dvou hrubých chyb v náš neprospěch, čímž se nelichotivě podepsal pod konečné skóre 0:11. Head Coach Miloň Vrut nám po zápase v šatně vysvětlil, že jsme soupeřovi dovolili hrát jeho fotbal, a že jsme měli soupeři více vnutit náš fotbal, což nás hráče přinutilo se zamyslet, co tím vlastně Head Coach chtěl říct.

Hned v dalším přátelském utkání jsme si již spravili chuť. V litém boji proti Tatranu Chujín, jehož hráči se k utkání nedostavili v plném počtu, a kterému byli během utkání vyloučeni další tři hráči, jsme zvítězili 1:0 gólem v poslední minutě zápasu. A jestlipak uhodnete, kdo byl tím jediným střelcem? Správně, byl to Karel Obadálek. Toho již dobře znáte ze sportovní rubriky Sviňomazské polnice.

Nabrat fyzickou kondici se náš mančaft vypravil do šumavských lesů. Bohužel, hned v první den soustředění jsme si s chlapci uhnali takovou žízeň, že jsme byli nuceni až do konce pobytu setrvat u dobře zásobeného baru, kde jsme zodpovědně dodržovali pitný režim a doplňovali tolik potřebnou vláhu v těle. Zde dobře zafungovala autorita Head Coache, který vydatným popíjením šel hráčům příkladem a vyprávěním veselých příhod z prostředí bohnické léčebny se postaral o příjemnou atmosféru.

Závěrem bych chtěl sviňomazské fans ujistit, že tým je na první mistrovský zápas dobře připraven, a že dostojíme svých závazků a na konci sezóny pozvedneme nad hlavy pohár pro vítěze čtvrté třídy skupiny B. To za celý náš milovaný oddíl slibuji já, Malý Jakub Jan Ryba (kapitán A týmu).

Autor: Daniel Tomáš | sobota 2.9.2017 8:41 | karma článku: 23.07 | přečteno: 567x


Další články blogera

Daniel Tomáš

Když se z chlapce stává muž

Patnáctý rok života muže je rokem velkých změn. Pod nosem vyraší stupidní a odporné chmýří, hlas jakoby se nemohl rozhodnout, zda se ponese v sopránu či basu, varlata se spustí až do oblasti kolen a tvář pak ponejvíce připomíná...

10.7.2018 v 14:16 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 883 | Diskuse

Daniel Tomáš

Proč čeští fotbalisté nejsou oporami evropských velkoklubů?

Nebo proč alespoň nejsou součástí takových týmů, jako byli hráči generace kolem Pavla Nedvěda? Proč například Chorvatsko, na rozdíl od nás, účinkuje na Mistrovství světa a má v kádru opory Realu Madrid a Barcelony?

24.6.2018 v 12:39 | Karma článku: 30.64 | Přečteno: 2256 | Diskuse

Daniel Tomáš

Jak obec Rybitví ke svému názvu přišla (bez záruky)

Valím si to takhle po dálnici, když v tom se z autorádia ozve známý hit Rybitví od kapely Yo Yo Band. Začnu si hlasitě zpívat a v rytmu bubnovat do volantu. Pak mi řidič autobusu řekl, ať toho okamžitě nechám.

21.6.2018 v 14:06 | Karma článku: 19.92 | Přečteno: 650 | Diskuse

Daniel Tomáš

Nejslavnější český podvodník

S tím nadpisem se jistě dá polemizovat. Naše země je na podvodníky bohatá a je tedy z čeho vybírat. Ale jedna věc je ukrást miliony a zmizet s nimi v Karibiku a druhá věc je prodat Eiffelovku nebo vyzrát na samotného Al Caponeho.

7.6.2018 v 8:44 | Karma článku: 32.13 | Přečteno: 3214 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Pavel Hewlit

Místo, kde si hrají duchové

Už jako dítěti mi říkali, že se nemám moc přibližovat ke Kolbence (tedy ke spalovně). Ne abych se nakazil prací, jak jsem si původně myslel. Prý to místo není vhodné pro děti z jiného důvodu. Některá místa nemají děti ráda.

16.7.2018 v 18:37 | Karma článku: 9.74 | Přečteno: 136 | Diskuse

Hana Bočková

Čím voní domov

Také vám dnes něco zavonělo pod nos ? Vůně. Jeden z nejsilnějších vjemů. Každý dům má svou typickou vůni. Každý člověk, každý oběd ...

15.7.2018 v 20:42 | Karma článku: 11.86 | Přečteno: 299 | Diskuse

Milan Slanina

Je-li něco jinak, je jinak všechno.

Na Počátku bylo Světlo, to Světlo bylo u Boha a Bůh byl Světlem. Tak to bylo na Počátku u Boha. ( Evangelium Pokory ... )

15.7.2018 v 17:42 | Karma článku: 8.08 | Přečteno: 262 | Diskuse

Miroslav Pavlíček

Kde kráčí sám Bůh

„To bys mně za tu procházku musel zaplatit, bro, abych s tebou šel“ řekne sebejistě a pohlédne mi do očí s drzostí svých patnácti let. „Ujišťuji tě, že budeš královsky přeplacen“, odpovím.

14.7.2018 v 21:20 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 292 | Diskuse

Luboš Vermach

Vítejte v klubu miliardářů

Lord Richard oznámí zásnuby George a Maureen. Lidé se radují, protože spojením rodů získá společenství na síle. Avšak Patricii se rozplynul její velký sen. Když se zdá, že je vše ztraceno, vyslechne zajímavý noční rozhovor.

14.7.2018 v 16:59 | Karma článku: 9.18 | Přečteno: 404 | Diskuse
VIP
Počet článků 115 Celková karma 24.74 Průměrná čtenost 1619

Jsem velekrál skladu v maličké firmě. Mám jen jediného podřízeného, a ani ten mne neposlouchá.. Dvakrát jsem neúspěšně studoval VŠ, tak jsem se dal na dráhu dělníka. Jsem pánem ještěrky a vozím palety z bodu A do bodu B, a když je frmol, tak i do bodu C, ale v žádném případě do bodu D.. Mám rád sport, pivo, rybařinu, pivo, dobré jídlo, přítelkyni, pivo, četbu, Bory, bory, skaliny, řeky, lučiny, českou hymnu, vychlazenou Plzeň a tak různě....

Tady mi můžete anonymně nadávat:

danieltomas08@post.cz

 

Najdete na iDNES.cz