Vzdávám se působení ve fotbalové reprezentaci ČR

15. 09. 2017 8:13:34
Nošení dresu se lvíčkem na prsou považuji za jednu z největších ctí, které se může člověku v naší zemi dostat. Skutečně těžko se této pocty vzdává dobrovolně. Já však, i přes můj stále produktivní věk, tak činím.

Ano, jsem si vědom, že je pro vás tato zpráva šokující a možná si říkáte, že přišla jako blesk z čistého nebe. Já se však takto nerozhodl ze dne na den, nýbrž po dlouhém přemýšlení. Své pocity jsem řešil s rodinou a nejbližšími přáteli a rozhodující pak pro mne bylo prohlášení mé přítelkyně, která jasně řekla, že jestli nepřestanu s těma volovinama, tak se odstěhuje!

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že se v ani ne třiceti letech vzdám reprezentace, pomyslel bych si o dotyčném, že je blázen. Avšak, člověk míní...

Jedním z důvodů, proč se s reprezentací loučím je mé pracovní vytížení. Pracuji od pondělí do pátku, každý den devět hodin. Na trénování mi tedy nezbývá mnoho času a sám cítím, že s mojí formou není vše v pořádku. Představa, že bych netrénoval a chodil jen každý půlrok na reprezentační srazy mužstva je naivní.

Další důvod je jasný. Peníze... Zápasy v reprezentačním dresu nejsou nijak finančně ohodnocené. Žiju jen z toho, co si vydělám u nás ve firmě jako skladník. Nemohu se proto vrátit po víkendu do práce a oznámit zaměstnavateli, že jsem si v sobotu kdesi v Ázerbajdžánu pochroumal koleno, a že jsem tím pádem práce neschopný. To bych zachvilku nemusel mít práci vůbec...

Nejzávažnější důvod, který mne přesvědčil o vzdání se reprezentačního dresu, je spjat s osobou druhého místopředsedy fotbalové asociace, Romana Berbra, který se po Peltově rezignaci samozvaně ujal řízením FAČRu, ačkoliv by to podle zvyklostí a norem měl dělat první místopředseda, tedy pan Zdeněk Zlámal. Roman Berbr, vyučený mlýnský montér (taky nevím, co to je), člověk, který se chlubí svojí estébáckou minulostí a člověk, který se vytahuje, že řídí valné hromady pomocí korejských vojáků, kteří hlasují tak, jak si on přeje, v současné době válčí s komisí rozhodčích.

Poradcem předsedy komise rozhodčích je pan Otakar Černý, bývalý šéf redakce sportu České televize. Otakar Černý je známý kritik Romana Berbra, o kterém tvrdí, že řídí fotbal jako mafián. Možná právě proto došlo na toaletách plzeňského stadionu během listopadového utkání mezi Plzní a Brnem k "drobnému" incidentu, kdy měl Roman Berbr pana Černého fyzicky napadnout. Pan Černý popisuje událost takto: "Měl na sobě dlouhý kožený kabát. Chytil mě za pravou paži a cloumal se mnou. Řekl mi: Ty ču..., už sem nejezdi, nebo ti dáme na držku. Za mě i za Dášu," říká Černý. "Já mu na to neřekl ani slovo." Celý článek je pak zde.

Jsem si jistý, že po tomto zážitku již pan Černý toaletu použít nepotřeboval, jelikož se nejspíše dočista posral.

To bylo v době, kdy předsedou FAČRu byl ještě Miroslav Pelta. Pan Černý se předsedovi s tímto zážitkem svěřil a od pana Pelty následně obdržel smsku, ve které bylo: "Alespoň vidíš, s jakými lidmi já musím spolupracovat."

No, a pro mě to byla pověstná poslední kapka, po které pohár trpělivosti přetekl a já se tak zařekl, že tento hnůj reprezentovat nebudu. Nechci podporovat zřízení, ve kterém si člověk nemůže ani v klidu odskočit, aniž by mu při tom mlýnský montér a estébák v jedné osobě nenadával do čú****.

Já vím, já vím... Jako bych vás teď slyšel. Říkáte si: Danieli, není to trošku ukvapené? Vždyť jsi v nejlepším fotbalovém věku! Dámy a pánové, já si nesmírně vážím vaší podpory a moc vám za ní děkuji, nicméně jsem pevně rozhodnut a své stanovisko již nehodlám měnit!

Dávám tedy na vědomí všem současným i budoucím kormidelníkům českého fotbalu, že jejich případné pozvánky k účasti na reprezentačních utkáních zůstanou z mé strany nevyslyšeny. Kapitolu s názvem REPREZENTACE tak uzavírám. Jedná se o skutečně hořkou tečku, zvlášť uvědomím-li si, že jsem do této kapitoly doposud nepřispěl ani čárkou a i přes to, že nic nenasvědčovalo tomu, že bych snad v budoucnu přispět mohl.

Lord Berbr:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_Berbr

http://www.reflex.cz/clanek/causy/73256/kdo-zastavi-romana-berbra-nejvetsiho-kmotra-ceskeho-fotbalu.html

Otakar Černý v DVTV: https://video.aktualne.cz/dvtv/cerny-berbr-ridi-fotbal-jako-mafian-ve-sportu-ct-jsme-nechte/r~ad7319c4777811e79c3f0025900fea04/?redirected=1505130358

Autor: Daniel Tomáš | pátek 15.9.2017 8:13 | karma článku: 33.28 | přečteno: 2782x

Další články blogera

Daniel Tomáš

Jak prosté, milý Watsone!

Čtenářům se tají dech při sledování Sherlocka Holmese, který díky své genialitě rozmotává nitku po nitce zašmodrchané klubko detektivního případu, či jsou fascinováni prací šedých buňek mozkových detektiva Hercula Poirota.

5.9.2018 v 16:16 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 412 | Diskuse

Daniel Tomáš

UEFA - Mafia?

Tak tedy ani letos nebudeme mít ve fotbalové Lize mistrů dva české zástupce. Pražská Slavia ve včerejším utkání prohrála na hřišti Kyjeva 2:0. Bohužel, výsledek byl značně ovlivněn chybami rozhodčích, což zanechalo na utkání...

15.8.2018 v 12:43 | Karma článku: 26.10 | Přečteno: 754 | Diskuse

Daniel Tomáš

Sportovní komentátoři - staré dobré časy

Co se rozumí ideálním fotbalovým počasím? Jak krásná je asi střela, kterou nikdo nevypálil? Kterému hokejistovi se postavil Ptáček? A máme již mezi našimi sprintery nějakého Kokota?

30.7.2018 v 14:04 | Karma článku: 26.26 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Daniel Tomáš

Když se z chlapce stává muž

Patnáctý rok života muže je rokem velkých změn. Pod nosem vyraší stupidní a odporné chmýří, hlas jakoby se nemohl rozhodnout, zda se ponese v sopránu či basu, varlata se spustí až do oblasti kolen a tvář pak ponejvíce připomíná...

10.7.2018 v 14:16 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 996 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Jan Mestan

Florbalizace světa: Kterak sport vysokoškoláků nakonec rozdrtí hokej

Florbalové mistrovství světa mužů v Praze bourá rekordy v divácké návštěvnosti - patrně padne hranice 150,000 diváků na všechna utkání. No, není se čemu divit. Florbal je zkrátka fenomén - sport rychlosti, vytrvalosti i přesnosti.

7.12.2018 v 21:36 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 512 | Diskuse

Jindra Svojan

Trenére, musíte …!

Toto je čtení pro trenéry. Pochopí, že „v tom” nejsou sami. Také pro ty, kteří si trenérskou práci malují v růžových barvách „naprosté a oddané součinnosti po linii rodiče – sportující dítě – trenér“.

6.12.2018 v 11:04 | Karma článku: 17.10 | Přečteno: 312 | Diskuse

Josef Nožička

Kdyby fotbalová Sparta nebrala zprávu BIS na lehkou váhu, nemusela na Slovácku prohrát

Zpráva BIS o pronikání čínského či ruského vlivu do Česka a víkendová porážka fotbalistů Sparty Praha na hřišti FC Slovácko spolu zdánlivě nesouvisí. Ale opravdu jen zdánlivě...

6.12.2018 v 8:03 | Karma článku: 38.78 | Přečteno: 1912 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Tentokrát už jim to neprošlo

Zatímco na šachovém serveru Chess24.com je u nadcházejícího světového šampionátu v rapid a bleskovém šachu místo hostitelského města uvedena zkratka TBA (z anglického bude oznámeno – obr. 1), zpravodajské weby jsou jsou konkrétní.

4.12.2018 v 8:00 | Karma článku: 25.00 | Přečteno: 637 | Diskuse

Jan Vargulič

Tonda Penalta..

70 let se dožil Tonda Penalta. Někdy se mu také říká Antonín Panenka. Jeho největším kamarádem je německý brankář Sepp Maier, jemuž při finále ME v kopané šoupl z pokutového kopu míč doprostřed brány a znectil ho před celým světem

3.12.2018 v 13:56 | Karma článku: 16.22 | Přečteno: 437 | Diskuse
VIP
Počet článků 118 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1611

Jsem velekrál skladu v maličké firmě. Mám jen jediného podřízeného, a ani ten mne neposlouchá.. Dvakrát jsem neúspěšně studoval VŠ, tak jsem se dal na dráhu dělníka. Jsem pánem ještěrky a vozím palety z bodu A do bodu B, a když je frmol, tak i do bodu C, ale v žádném případě do bodu D.. Mám rád sport, pivo, rybařinu, pivo, dobré jídlo, přítelkyni, pivo, četbu, Bory, bory, skaliny, řeky, lučiny, českou hymnu, vychlazenou Plzeň a tak různě....

Tady mi můžete anonymně nadávat:

danieltomas08@post.cz

 

Najdete na iDNES.cz