Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vzdávám se působení ve fotbalové reprezentaci ČR

15. 09. 2017 8:13:34
Nošení dresu se lvíčkem na prsou považuji za jednu z největších ctí, které se může člověku v naší zemi dostat. Skutečně těžko se této pocty vzdává dobrovolně. Já však, i přes můj stále produktivní věk, tak činím.

Ano, jsem si vědom, že je pro vás tato zpráva šokující a možná si říkáte, že přišla jako blesk z čistého nebe. Já se však takto nerozhodl ze dne na den, nýbrž po dlouhém přemýšlení. Své pocity jsem řešil s rodinou a nejbližšími přáteli a rozhodující pak pro mne bylo prohlášení mé přítelkyně, která jasně řekla, že jestli nepřestanu s těma volovinama, tak se odstěhuje!

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že se v ani ne třiceti letech vzdám reprezentace, pomyslel bych si o dotyčném, že je blázen. Avšak, člověk míní...

Jedním z důvodů, proč se s reprezentací loučím je mé pracovní vytížení. Pracuji od pondělí do pátku, každý den devět hodin. Na trénování mi tedy nezbývá mnoho času a sám cítím, že s mojí formou není vše v pořádku. Představa, že bych netrénoval a chodil jen každý půlrok na reprezentační srazy mužstva je naivní.

Další důvod je jasný. Peníze... Zápasy v reprezentačním dresu nejsou nijak finančně ohodnocené. Žiju jen z toho, co si vydělám u nás ve firmě jako skladník. Nemohu se proto vrátit po víkendu do práce a oznámit zaměstnavateli, že jsem si v sobotu kdesi v Ázerbajdžánu pochroumal koleno, a že jsem tím pádem práce neschopný. To bych zachvilku nemusel mít práci vůbec...

Nejzávažnější důvod, který mne přesvědčil o vzdání se reprezentačního dresu, je spjat s osobou druhého místopředsedy fotbalové asociace, Romana Berbra, který se po Peltově rezignaci samozvaně ujal řízením FAČRu, ačkoliv by to podle zvyklostí a norem měl dělat první místopředseda, tedy pan Zdeněk Zlámal. Roman Berbr, vyučený mlýnský montér (taky nevím, co to je), člověk, který se chlubí svojí estébáckou minulostí a člověk, který se vytahuje, že řídí valné hromady pomocí korejských vojáků, kteří hlasují tak, jak si on přeje, v současné době válčí s komisí rozhodčích.

Poradcem předsedy komise rozhodčích je pan Otakar Černý, bývalý šéf redakce sportu České televize. Otakar Černý je známý kritik Romana Berbra, o kterém tvrdí, že řídí fotbal jako mafián. Možná právě proto došlo na toaletách plzeňského stadionu během listopadového utkání mezi Plzní a Brnem k "drobnému" incidentu, kdy měl Roman Berbr pana Černého fyzicky napadnout. Pan Černý popisuje událost takto: "Měl na sobě dlouhý kožený kabát. Chytil mě za pravou paži a cloumal se mnou. Řekl mi: Ty ču..., už sem nejezdi, nebo ti dáme na držku. Za mě i za Dášu," říká Černý. "Já mu na to neřekl ani slovo." Celý článek je pak zde.

Jsem si jistý, že po tomto zážitku již pan Černý toaletu použít nepotřeboval, jelikož se nejspíše dočista posral.

To bylo v době, kdy předsedou FAČRu byl ještě Miroslav Pelta. Pan Černý se předsedovi s tímto zážitkem svěřil a od pana Pelty následně obdržel smsku, ve které bylo: "Alespoň vidíš, s jakými lidmi já musím spolupracovat."

No, a pro mě to byla pověstná poslední kapka, po které pohár trpělivosti přetekl a já se tak zařekl, že tento hnůj reprezentovat nebudu. Nechci podporovat zřízení, ve kterém si člověk nemůže ani v klidu odskočit, aniž by mu při tom mlýnský montér a estébák v jedné osobě nenadával do čú****.

Já vím, já vím... Jako bych vás teď slyšel. Říkáte si: Danieli, není to trošku ukvapené? Vždyť jsi v nejlepším fotbalovém věku! Dámy a pánové, já si nesmírně vážím vaší podpory a moc vám za ní děkuji, nicméně jsem pevně rozhodnut a své stanovisko již nehodlám měnit!

Dávám tedy na vědomí všem současným i budoucím kormidelníkům českého fotbalu, že jejich případné pozvánky k účasti na reprezentačních utkáních zůstanou z mé strany nevyslyšeny. Kapitolu s názvem REPREZENTACE tak uzavírám. Jedná se o skutečně hořkou tečku, zvlášť uvědomím-li si, že jsem do této kapitoly doposud nepřispěl ani čárkou a i přes to, že nic nenasvědčovalo tomu, že bych snad v budoucnu přispět mohl.

Lord Berbr:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_Berbr

http://www.reflex.cz/clanek/causy/73256/kdo-zastavi-romana-berbra-nejvetsiho-kmotra-ceskeho-fotbalu.html

Otakar Černý v DVTV: https://video.aktualne.cz/dvtv/cerny-berbr-ridi-fotbal-jako-mafian-ve-sportu-ct-jsme-nechte/r~ad7319c4777811e79c3f0025900fea04/?redirected=1505130358

Autor: Daniel Tomáš | pátek 15.9.2017 8:13 | karma článku: 33.28 | přečteno: 2771x


Další články blogera

Daniel Tomáš

Když se z chlapce stává muž

Patnáctý rok života muže je rokem velkých změn. Pod nosem vyraší stupidní a odporné chmýří, hlas jakoby se nemohl rozhodnout, zda se ponese v sopránu či basu, varlata se spustí až do oblasti kolen a tvář pak ponejvíce připomíná...

10.7.2018 v 14:16 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 883 | Diskuse

Daniel Tomáš

Proč čeští fotbalisté nejsou oporami evropských velkoklubů?

Nebo proč alespoň nejsou součástí takových týmů, jako byli hráči generace kolem Pavla Nedvěda? Proč například Chorvatsko, na rozdíl od nás, účinkuje na Mistrovství světa a má v kádru opory Realu Madrid a Barcelony?

24.6.2018 v 12:39 | Karma článku: 30.64 | Přečteno: 2256 | Diskuse

Daniel Tomáš

Jak obec Rybitví ke svému názvu přišla (bez záruky)

Valím si to takhle po dálnici, když v tom se z autorádia ozve známý hit Rybitví od kapely Yo Yo Band. Začnu si hlasitě zpívat a v rytmu bubnovat do volantu. Pak mi řidič autobusu řekl, ať toho okamžitě nechám.

21.6.2018 v 14:06 | Karma článku: 19.92 | Přečteno: 650 | Diskuse

Daniel Tomáš

Nejslavnější český podvodník

S tím nadpisem se jistě dá polemizovat. Naše země je na podvodníky bohatá a je tedy z čeho vybírat. Ale jedna věc je ukrást miliony a zmizet s nimi v Karibiku a druhá věc je prodat Eiffelovku nebo vyzrát na samotného Al Caponeho.

7.6.2018 v 8:44 | Karma článku: 32.13 | Přečteno: 3214 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Vlastimil Nesrsta

Fotbal, sex a video

Byl to hezký měsíc s fotbalem. Mistrovství světa v Rusku přineslo spoustu krásných zápasů, nádherných gólů, sportovních příběhů a radost miliónům fanoušků na celém světě.

16.7.2018 v 11:15 | Karma článku: 23.21 | Přečteno: 437 | Diskuse

Jana Veselá

Jak využít sjezdovku v létě ?

Sjezdovka a vlek se dá v létě využít například na velkolepé závody... závody světové série ve fourcrossu s názvem JBC 4X Revelations..

16.7.2018 v 9:32 | Karma článku: 5.09 | Přečteno: 143 | Diskuse

Jiří Žamboch

Video na MS ve fotbale - zásadní pokrok ke spravedlnosti s jasnými rezervami.

Vyšší spravedlnost s nemalým zdržováním ,nejednotná pravidla používání, konec informační převahy diváků na stadionu nad rozhodčím, proč technika nehlásí i další zásadní situace- třeba ofsajd, když to umí ?

13.7.2018 v 11:58 | Karma článku: 15.02 | Přečteno: 463 | Diskuse

Karol Wild

Když je to mistrovství

Mistrovství světa ve fotbale mě přivedlo ke vzpomínkám na mládí. Dovolte, abych se o ně podělil i když jsem fotbal hrál jen jako kluk na škvárovém hřišti.

9.7.2018 v 23:45 | Karma článku: 7.42 | Přečteno: 200 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Královna sesazena, ať žije královna!

Máme na tu olympiádu tragické vzpomínky. Slyšíme-li slovní spojení LOH Mnichov 1972, patrně každému se vybaví krvavý teroristický útok palestinských Arabů proti izraelskému olympijskému týmu. Bilance byla děsivá.

7.7.2018 v 10:30 | Karma článku: 16.17 | Přečteno: 406 | Diskuse
VIP
Počet článků 115 Celková karma 24.74 Průměrná čtenost 1619

Jsem velekrál skladu v maličké firmě. Mám jen jediného podřízeného, a ani ten mne neposlouchá.. Dvakrát jsem neúspěšně studoval VŠ, tak jsem se dal na dráhu dělníka. Jsem pánem ještěrky a vozím palety z bodu A do bodu B, a když je frmol, tak i do bodu C, ale v žádném případě do bodu D.. Mám rád sport, pivo, rybařinu, pivo, dobré jídlo, přítelkyni, pivo, četbu, Bory, bory, skaliny, řeky, lučiny, českou hymnu, vychlazenou Plzeň a tak různě....

Tady mi můžete anonymně nadávat:

danieltomas08@post.cz

 

Najdete na iDNES.cz