UEFA - Mafia?

15. 08. 2018 12:43:31
Tak tedy ani letos nebudeme mít ve fotbalové Lize mistrů dva české zástupce. Pražská Slavia ve včerejším utkání prohrála na hřišti Kyjeva 2:0. Bohužel, výsledek byl značně ovlivněn chybami rozhodčích, což zanechalo na utkání...

...dosti hořkou pachuť. Chyboval především polský asistent rozhodčího, pan Golis.

K první sporné situaci došlo ve 38. minutě, kdy za stavu 1:0 pro domácí Kyjev dal vyrovnávací branku Stanislav Tecl. Vše se zdálo být v naprostém pořádku, asistent rozhodčího ofsajd nesignalizoval a hned po vstřelené brance se rozběhl směrem k půlící čáře. Hráči Slávie se shromáždili u rohového praporku, kde plácali po ramenou autora gólu Tecla. Zničehonic zazněla píšťalka rozhodčího a všichni s údivem zjistili, že asistent rozhodčího si celou věc asi rozmyslel, vrátil se zpět od půlící čáry a odmával ofsajd. Gól tedy uznán nakonec nebyl.

Nutno říct, že tato situace je opravdu sporná. Stanislav Tecl v ofsajdu nebyl. Kdo ale v ofsajdu byl je stoper pražské Slavie Simon Deli. Jenže na toho zase nesměřovala přihrávka. Ale ve chvíli, kdy Tecl mířil k soupeřově bráně, narazil do Deliho jeden z bránících hráčů a spadl k zemi. Dá se tedy říct, že Deli se z ofasjdového postavení zapojil do hry... Ale proč tedy rozhodčí neodmával ofsajd okamžitě?

K další chybně posouzené situaci došlo ve 45. minutě, kdy na hraně pokutového území zasáhl míč zcela evidentně ruku jednoho z kyjevských hráčů. Pouštěl jsem si tuto situaci několikrát a usoudil jsem, že hráč rukou zahrál zřejmě mimo velké vápno, tedy by se penalta asi nepískala, nicméně by došlo na standardní situaci z dost zajímavého místa, ze kterého se dá vážně ohrozit branka. Tuto chybu připisuji na vrub opět asistentovi rozhodčího, panu Golisovi, protože hlavní rozhodčí měl výhled na ruku zakrytý tělem kyjevského hráče, zatímco asistent rozhodčího měl celou situaci jako na dlani.

To nejhorší však mělo teprve přijít. V 74. minutě poslal kyjevský hráč Tsygankov přihrávku do naprosto evidentního ofsajdu, po které dal útočník Besiedin rozhodující gól, který definitivně pohřbil naděje pražského týmu. Už při sledování přímého přenosu jsem si v duchu říkal, že se jedná o ofsajd. Komentátor, Jaromír Bosák, měl na věc stejný názor, jen ho řekl nahlas. Jediný, kdo si myslel opak, byl opět asistent rozhodčího Golis. Ten samý rozhodčí, který rozklíčoval tak nepřehlednou situaci při neuznané brance Slavie, přehlédl učebnicový a zcela jasný, neoddiskutovatelný ofsajd.

No... Na jednu stranu můžeme říct, že Slavia si postup jen ztěží zasloužila, když za 180 minut hracího času dala Kyjevu jedinou branku, a to ještě z penalty. Na druhou stranu by nebylo špatné se podívat, jací lidé se v Dynamu Kyjev motají kolem fotbalu. Ono v kronikách tohoto mužstva se nepíše jen o úspěších, ale i o úplatkářské aféře:

Ten největší (průšvih) vypukl v roce 1995, kdy kyjevští funkcionáři nabídli před zápasem s Panathinaikosem Atény španělskému rozhodčímu Nietovi dva kožichy a 30 000 dolarů. Dynamo bylo za úplatkářství vyloučeno z rozehrané Ligy mistrů a dostalo stop i na další dvě sezony. Doživotně byli z fotbalového hnutí vyloučeni dva představitelé Dynama.

Zdroj: https://fotbal.idnes.cz/dynamo-kyjev-financni-kontrola-platy-hracu-fkl-/fot_pohary.aspx?c=A180812_161333_fot_pohary_ber

Ano, jedním z "doživotně" vyloučených představitelů byl i současný prezident Dynama, Igor Surkis. Co si UEFA představuje pod pojmem doživotně, to netuším. Igoru Surkisovi byl trest tedy nejspíše prominut, ale kdy a z jakých důvodů jsem nezjistil. Velice by mě však zajímalo, jakou roli v omilostnění Igora Surkise sehrál současný místopředseda UEFA. Tím totiž není nikdo jiný, než Grigorij Surkis. A ne, není to shoda jmen, jsou to bratři... V roce 1995, během té úplatkářské aféry, byl prezidentem Dynama právě Grigorij Surkis. V Českém fotbalu je současný místopředseda UEFA Surkis známý především díky ne zcela dávnému incidentu, kdy přicestoval na valnou hromadu fotbalové asociace ČR do Nymburka, kde představitelům českého fotbalu hrozil přísnými tresty, pokud nezmění svůj dvoukomorový volební systém. Jsou to zkrátka slušní hoši tihle Surkisové...

Nemohu si zkrátka pomoc, ale když vidím, jací lidé mají vazby na Dynamo Kyjev a s ohledem na to, co jsem včera viděl v televizi, vychází mi z toho, že paní Golisová dostane k Vánocům nový kožich...

Autor: Daniel Tomáš | středa 15.8.2018 12:43 | karma článku: 26.10 | přečteno: 751x


Další články blogera

Daniel Tomáš

Jak prosté, milý Watsone!

Čtenářům se tají dech při sledování Sherlocka Holmese, který díky své genialitě rozmotává nitku po nitce zašmodrchané klubko detektivního případu, či jsou fascinováni prací šedých buňek mozkových detektiva Hercula Poirota.

5.9.2018 v 16:16 | Karma článku: 13.54 | Přečteno: 389 | Diskuse

Daniel Tomáš

Sportovní komentátoři - staré dobré časy

Co se rozumí ideálním fotbalovým počasím? Jak krásná je asi střela, kterou nikdo nevypálil? Kterému hokejistovi se postavil Ptáček? A máme již mezi našimi sprintery nějakého Kokota?

30.7.2018 v 14:04 | Karma článku: 26.26 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Daniel Tomáš

Když se z chlapce stává muž

Patnáctý rok života muže je rokem velkých změn. Pod nosem vyraší stupidní a odporné chmýří, hlas jakoby se nemohl rozhodnout, zda se ponese v sopránu či basu, varlata se spustí až do oblasti kolen a tvář pak ponejvíce připomíná...

10.7.2018 v 14:16 | Karma článku: 23.68 | Přečteno: 985 | Diskuse

Další články z rubriky Sport

Jan Lunga

Liga mistrů ledního hokeje 2018 – vyhodnocení po základní části

Vypadá to tak, že český hokej na klubové úrovni dost upadá. Udělal jsem analýzu právě skončené kvalifikace do playoff a výsledky českých zástupců jsou dost mizerné.

18.10.2018 v 11:54 | Karma článku: 7.06 | Přečteno: 202 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Soutěže i Galashow, to bylo brněnské Grand Prix v moderní gymnastice

I přes hojné zastoupení v jednotlivých finále se Češkám nepodařilo vybojovat medaili. Brněnskému Grand Prix dominovaly ruské gymnastky. Diváky po soutěžích čekala Galashow se speciálním programem k výročí vzniku Československa.

15.10.2018 v 15:20 | Karma článku: 6.63 | Přečteno: 193 | Diskuse

Antonín Ševčik

Proč nefandím reprezentantům Česka alias Čechy v ČR

Stát ČR přes sport s pomocí médii propaguje český šovinismus a snaží se o zákeřnou a podlou čechizaci obyvatel země Moravy a Slezska. Média nám předkládají obraz o tom, že v ČR je vše české nic moravské nebo slezské.

13.10.2018 v 9:57 | Karma článku: 28.50 | Přečteno: 1741 |

Jiří Procházka

Proč diety (ne)fungují

Každý z nás má mezi přáteli nebo rodinnými příslušníky někoho, kdo alespoň jednou podlehl fenoménu dnešní doby: REDUKČNÍ DIETĚ. Mnozí z nás si tímto procesem dokonce prošli na vlastní kůži.

11.10.2018 v 6:31 | Karma článku: 13.71 | Přečteno: 485 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Znáte Chacav?

Dostala by se Skalná u Chebu do širšího, svým způsobem světového povědomí, kdyby nebyla spojena se jménem fenomenálního fotbalisty Pavla Nedvěda? Sotva. Něco podobného se nedávno stalo v Budapešti.

4.10.2018 v 20:06 | Karma článku: 10.03 | Přečteno: 173 | Diskuse
VIP
Počet článků 118 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1607

Jsem velekrál skladu v maličké firmě. Mám jen jediného podřízeného, a ani ten mne neposlouchá.. Dvakrát jsem neúspěšně studoval VŠ, tak jsem se dal na dráhu dělníka. Jsem pánem ještěrky a vozím palety z bodu A do bodu B, a když je frmol, tak i do bodu C, ale v žádném případě do bodu D.. Mám rád sport, pivo, rybařinu, pivo, dobré jídlo, přítelkyni, pivo, četbu, Bory, bory, skaliny, řeky, lučiny, českou hymnu, vychlazenou Plzeň a tak různě....

Tady mi můžete anonymně nadávat:

danieltomas08@post.cz

 

Najdete na iDNES.cz